طپش دیجیتال

بحرین در سال 2017 میلادی چگونه گذشت؟ - طپش دیجیتال

--


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از مرآت البحرین، سال ۲۰۱۷ میلادی برای بحرین در حالی سپری شد که وضعیت سیاسی در این کشور بحرانی‌تر از سال‌های قبل بود. آزادی‌بیان و عقیده محدودتر و مجازات‌ها علیه فعالان سیاسی این کشور، سنگین‌تر شد.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۷ میلادی، رژیم آل خلیفه ۱۵ شهروند بحرینی را به شهادت رساند.۳ تن از شهروندان اعدام و ما بقی به ضرب گلوله به شهادت رسیدند.

این در حالی است که در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۴ بحرینی در پرونده‌های سیاسی به اعدام محکوم شدند و تابعیت ۱۵۵ بحرینی نیز به دلایل سیاسی لغو شد.

بحرین در سال ۲۰۱۷ میلادی در عرصه آزادی بیان و مطبوعات نیز حال و روز خوشی نداشت. روزنامه الوسط بحرین که روزنامه‌ای مستقل بود، توقیف و تشکل کار ملی دموکراتیک (وعد) منحل شد.

از جمله موارد دیگری که دال بر وخامت وضعیت سیاسی در بحرین است، محاکمه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب این کشور و محکوم شدن او به یکسال حبس است.

 این در حالی است که منطقه الدراز محل سکونت این رهبر بحرینی، بیش از یک سال است که توسط رژیم آل خلیفه محاصره شده و ایشان با وجود وضعیت بد سلامتی، در اقامت اجباری به سر می‌برند.

رژیم آل خلیفه در سال ۲۰۱۷ میلادی با هدف تشدید سرکوب معترضان، اتهامات جدیدی همچون جاسوسی به قطر به شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق که هم‌اکنون در حبس به سر می‌برد وارد کرد.

در عرصه روابط خارجی، بحرین روابط خود را با قطر قطع کرد و در محاصره این کشور با عربستان و امارات همکاری کرد.

سفر علنی یک هیئت بحرینی به سرزمین‌های اشغالی و برگزاری نشست مجمع عمومی فدراسیون بین‌المللی فوتبال در بحرین با حضور هیئت صهیونیستی گام دیگری از سوی رژیم آل خلیفه برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل بود که در سال ۲۰۱۷ برداشته شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.