طپش دیجیتال

محاکمه متهمان فاجعه «رژه عشق» در شهر دویسبورگ آلمان - طپش دیجیتال

--


 

بیش از هفت سال از فاجعه در فستیوال موسیقی تکنو با عنوان «رژه عشق» در شهر دویسبورگ آلمان می‌گذرد. در این حادثه ۲۱ نفر کشته و ۶۵۰ نفر نیز زخمی شدند. اکنون وقت آن رسیده که پرونده این حادثه در دادگاه مطرح شود.

به گزارش دویچه وله،برمبنای برنامه‌های تعیین شده قرار است دادگاه ۱۱۸ جلسه داشته باشد. دادگاه شهر دویسبورگ آلمان اعلام کرده که طی این جلسات باید ۱۱۷ پرونده با ۵۳ هزار صفحه رسیدگی شوند. ۱۰ نفر متهم اصلی و ۳۰ متهم ردیف دوم در این دادگاه حاضر خواهند شد.

این افراد متهم‌اند با اقدامات سهل‌انگارانه خود سبب کشته و زخمی شدن بسیاری از انسان‌های بی گناه شده‌اند. در میان متهمان اصلی هم مدیران برگزاری مارش عشق دیده می‌شوند و هم مسئولان امور ساختمانی و شهری دویسبورگ.

روز شنبه، ۲۴ ژوئیه سال ۲۰۱۰ روزی آفتابی بود. همین هوای آفتابی نیز بسیاری از جوانان را به محلی می‌کشاند که محل برگزاری رژه عشق بود؛ رژه‌ای که دیگر در برلین اجازه برگزاری نداشت و برگزارکنندگان می‌خواستند همانند آن را در شهر دویسبورگ تجربه کنند.

اجازه شرکت در این جشن برای ۲۵۰ هزار نفر صادر شده بود، اما بیش از ۹۰۰ هزار نفر به این مراسم می‌رفتند. ۷۰۰ قطار ویژه به این منظور در نظر گرفته شده بود که در هیچ یک از آنها جای خالی پیدا نمی‌شد.

شرکت کنندگان در مراسم رژه عشق باید در دویسبورگ برای رسیدن به محل برگزاری پای پیاده از تونلی عبور می‌کردند که ۴۰۰ متر طول و ۱۸ متر عرض داشت. و همین تونل بود که تله‌ای شد برای کشتن بسیاری از جوانان علاقمند به موسیقی.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.