طپش دیجیتال

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد دی ماه برگزار شد - طپش دیجیتال

--


مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد دی ماه با حضور اعضای هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت، علی اصغر کار اندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد و جمعی از هنرمندان پیشکسوت متولد این ماه در مجتمع باغ زیبا برگزار شد.
به گزارش رسیده، علی اصغر کاراندیش مروستی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای سخنانش سال نو میلادی و تولد همه هنرمندان حاضر در مراسم را تبریک گفت و ادامه داد: مردم اهالی هنر را بسیار دوست دارند و این امتیاز بسیار بزرگی برای شماست که نتیجه زحمات فراوانی که در جوانی کشیده اید را در عشق مردم به خودتان شاهد هستید.
هرکسی قادر نیست که به راحتی به یک هنرمند تبدیل شود، زیرا لازمه آن سختی کشیدن است و شما این مشقت را پشت سر گذاشته اید تا امروز بدین جا و به عنوان هنرمند پیشکسوت مطرح می شوید.

کاراندیش افزود: من همواره بر این عقیده ام که ای کاش هرکس در هرجایی فعالیت می کند نزد مردم مورد قبول و محبوب آنان باشد، زیرا محبوبیت و مقبولیت در نزد مردم از مواردی همچون پول و مقام و قدرت مهم تر است که خداراشکر شما هنرمندان پیشکسوت از این نعمت بهرمند هستید.

معاون وزیر ارشاد اظهار داشت: علاقه شخصی به هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر، افزون بر مسوولیتی که در وزارت فرهنگ و ارشاد دارم، موجب شد تا آنجا که در توان است، هم به لحاظ مادی و هم از جنبه معنوی برای هنرمندان انجام وظیفه کنم . در حقیقت علاوه بر تکلیف اداری، عشق و علاقه باعث شد تا این حد به موضوع پیشکسوتان ورود کنم؛ تا روزی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستم نیز از شما پیشکسوتان حمایت خواهم کرد.

کاراندیش با اشاره به حضور در جلسه ی مربوط به ساختمان هنرمندان، تصریح کرد: خوشبختانه در این جلسه موافقت شد تا ساختمانی را که برای موسسه هنرمندان پیشکسوت و به نام وزارت ارشاد خریداری شده است، به مدت ٣٠ سال در اختیار آن موسسه قرار گیرد. این خبری خوش برای هنرمندان پیشکسوت است.
وی افزود: زمانی که این تصمیم برای موسسه اتخاذ شد یکی از بهترین لحظات زندگی من بود، زیرا هنرمندان پیشکسوت تا ٣٠ سال دیگر دغدغه ای در زمینه مکان گردهمایی نخواهد داشت.

وی همچنین در زمینه اعتبار و بودجه گفت: امسال سال خاصی در زمینه بودجه بوده است، در همه زمینه ها و دستگاهها نه فقط وزارت ارشاد، کمبود بودجه و نقدینگی وجود دارد، که خوشبختانه با تمام کمبود های موجود، بودجه موسسه هنرمندان پیشکسوت روز گذشته به نتیجه رسید.

کاراندیش در ادامه سخنانش ضمن ابراز تاسف از عدم حضور در همایش کیش بیان کرد: ایام همایش کیش، زمان بسیار مهم و تاثیرگذار در روزهای آخر و منتج به تحویل بودجه توسط دولت به مجلس محترم بود، که خوشبختانه افزایش اعتبار معاونت هنری از نتایج آن بود، هرچند از دیدار شما محروم شدیم و از این بابت پوزش مرا بپذیرید.

معاون وزیر در پایان گفت: سعی بنده و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همواره بر این است که برای رفع مسائل و مشکلات هنرمندان گام برداریم، همچنان که به رغم محدودیت های درآمدی دولت موفق شدیم در چهارسال اخیر بودجه وزارتخانه را ٢ برابر کنیم و این یک قدم بزرگ در مقابل سایر دستگاه ها که نتوانسته اند این رشد را داشته باشند به حساب می آید، اما بازهم تا آن نقطه مطلوبی که نیاز به افزایش اعتبار داریم نرسیده ایم و باید تلاش را بیشتر کنیم تا این فاصله را هم پر کنیم و شما نگران موسسه هنرمندان پیشکسوت نباشید و مطمئن باشید که تلاش ما در راستای احقاق حقوق هنرمندان و به ویژه پیشکسوتان است.

اشتراک گذاری در:

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.