طپش دیجیتال

آیا لوگوها و سنبل‌های عصر حاضر با انجمن های مخفی ارتباطی دارند؟ - طپش دیجیتال

  • تاریخ : ۲۷ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 4 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای آیا لوگوها و سنبل‌های عصر حاضر با انجمن های مخفی ارتباطی دارند؟ بسته هستند

خبری در خبرگزاری ها پخش شده است مبنی بر اینکه:

لوگوها و علامت‌های مختلف از قبلی تا اینجای کار نمادهایی از موضوعات گوناگون بوده‌اند و در عصر ما هم کمپانی‌ها، اپ‌ها و تولیدات تکنولوژی اکثرا با لوگو ویژه خود شناخته می‌شوند؛ با این تفاسیر، آیا امکان دارد که این نمادها با انجمن های مخفی مانند فراماسونری ارتباطی داشته باشند؟

لوگوها حدودا در هر کجا که نگاه کنیم حضور دارند؛ از لوگوی تارنما دیجی لند گرفته تا علامت ویژه مرورگر گوگل کرومی که اکثر ما با آن به تارنما سر می‌زنیم، وسیله نقلیه ای که سوار آن می‌شویم و یا تولیدات غذایی که مصرف می‌کنیم؛ از طرف دیگر، بسیاری از علاقه‌مندان به تئوری‌های توطئه با مسئله بهره برداری از سنبل‌های مختلف در انجمن های مخفی و گروه‌های پنهانی گوناگون آشنا هستند.

مشابهت عده ای از لوگوها و نمادهای مشهور با سنبل‌های انجمن های مخفی

انجمن‌هایی مانند ایلومیناتی، فراماسونری و گروه‌های شبیه به که به دلیل فعالیت‌های مخفی، در بیشتر مواقع یکی از سوژه‌های جنجالی و داغ علاقه مندان موضوعات اسرارآمیز و پنهان‌کارانه بوده‌اند و اشخاص مختلف هم با رابطه دادن موضوعاتی که با نظر و نظرشان همخوانی ندارد،‌ به آن‌ها،‌ به این تئوری‌ها دامن زده‌اند و از ابهامات موجود به نفع خود استفاده کرده‌اند.

در باب همین مسئله تصمیم گرفته ایم تا عده ای از مشهور‌ترین لوگوهایی که همه‌روزه با آن‌ها سر و کار داریم را از دید شیفتگان سنبل شناسی و تئوری‌های توطئه مورد بررسی قرار دهیم و در باب رابطه این نمادها با مفاهیم جنجالی مختلف بیشتر بحث کنیم؛ با ما همراه باشید.

رابطه لوگوها و علامت‌های مدرن با انجمن های مخفی

از سال‌ها پیش تا اینجای کار بحث بهره برداری از لوگو و سنبل برای رساندن مفاهیم مختلف، به کوتاه‌ترین شکل ممکن، مطرح بوده و اینطور که به ذهن خطور میکند،‌ در دوران حال حاضر این استفاده به حداکثر خود رسیده است؛ انجمن های مخفی مطرح شده ما هم مانند کمپانی‌های مختلف، از این سنبل‌ها برای برقراری رابطه با مخاطبان خود استفاده کرده‌اند و به گونه‌ای قواعد مورد تاییدشان را در شکل نمادها به نمایش قرار داده‌اند.

آیا لوگوها و سنبل‌های عصر حاضر با انجمن های مخفی ارتباطی دارند؟!

مشابهت لوگوی فیس بوک با علامت Tubal Cain فراماسون‌ها

بحث را پیش از هرچیز با لوگوی مشهور فیس بوک، یکی از مشهور‌ترین شبکه‌های اجتماعی حال حاضر دنیا که چندی قبل با جنجال‌های مرتبط به درز معلومات خصوصی کاربرانش خبرساز شد، شروع می‌کنیم؛ این لوگو به روش یک حرف اف انگلیسی کوچک داخل عرصه‌ای آبی رنگ است و در نگاه اول با اسم نمادی ساده و بدون پیچیدگی به ذهن خطور میکند.

در چنین موقعیتی افرادی که با سنبل‌های فراماسونری آشنا هستند، می‌گویند که لوگوی مورد نظر با نماد “Tubal Cain” این انجمن مخفی همخوانی دارد و با شرایطی که در عکس بالا می‌بینیم، مشابهت‌های کلی این سنبل‌ها با هم قابل‌انکار نیست!

آیا لوگوها و سنبل‌های عصر حاضر با انجمن های مخفی ارتباطی دارند؟!

مشابهت لوگوی جیمیل با پیشبندهای فراماسونری

بعد از فیس بوک فرصت به خدمات ایمیل کمپانی گوگل می‌رسد که لوگوی آن،‌ یعنی پاکت سفید با نوار قرمز رنگی که حرف ام انگلیسی را نشان می‌دهد،‌ برای مردم زیادی دنیا آشناست؛ ولی باید گفت به اشتراک عضو های انجمن فراماسونری، پیشبندهای معروفی وجود دارند که به دور کمر بسته می‌شوند و با شرایطی که در عکس بالا می‌بینیم، مشابهت‌هایی بین لوگوی جیمیل و این نوع پیشبندها قابل دیده است.

این پیشبندها در مراسم فراماسون‌ها با معانی معنوی و اسرارآمیز مرتبط هستند و گفته شده که با اسم نمادی از برگ‌های انجیری که آدم و هوا برای پوشاندن اندام‌های جنسی خود استفاده کردند، در آداب و سنت های این انجمن مخفی کاربری دارند.

آیا لوگوها و سنبل‌های عصر حاضر با انجمن های مخفی ارتباطی دارند؟!

تشابه نماد فروشگاه گوگل پلی با سنبلی که به اسم مهر شیطان مشهور است.

به اشتراک لوگوها و علامت‌های استفاده‌شده به وسیله گوگل، علامت فروشگاه مجازی گوگل پلی هم در بین نظریه‌پردازان مورد استقبال قرار گرفته و به مشابهت‌های آن با نمادی که شیطان‌ پرستان با اسم مهر لوسیفر می‌شناسند، اشاره شده است؛ با استناد به اسناد موجود، این مهر شیطان اولین بار در کتابی حاوی وردهای جادوگری و مطالب مرتبط با علوم غریبه، در قرن ۱۶ میلادی مطرح شده قرار گرفته است.

با اینحال تازه ترین مورد از لیست لوگوها و نمادهای جنجال‌برانگیز مدرن هم از نو به کمپانی گوگل و مرورگر فوق‌العاده مشهور و پرطرفدار آن، یعنی گوگل کروم مرتبط می‌شود که با استناد به محاسبه سال ۲۰۱۶ این تولیدکننده، حداقل ۲ میلیارد نفر در دنیا از آن استفاده می‌کنند.

آیا لوگوها و سنبل‌های عصر حاضر با انجمن های مخفی ارتباطی دارند؟!

با شرایطی که می‌دانیم، عدد اسرارآمیز ۶۶۶ که به مباحث شیطان پرستی مرتبط است، در جریان‌ها، فیلم‌ها و متون مختلف مورد استقبال قرار گرفته و این دفعه هم به ذهن خطور میکند که با نگاهی دقیق‌تر و توطئه‌آمیزتر به لوگوی گوگل کروم، این عدد در نماد مشهور مرورگر کمپانی گوگل ظاهر می‌شود.

آیا لوگوها و سنبل‌های عصر حاضر با انجمن های مخفی ارتباطی دارند؟!

به دلیل تشابه دو رقم ۹ و ۶ در نگارش انگلیسی، نمی‌توان انکار کرد که عدد ۹۹۹ هم در نماد گوگل کروم قابل دیده است و از طرف دیگر، مشابهت تفسیر شده از این لوگو، از موارد پیشین لیست ما کمی جنجالی‌تر بوده و به اشتراک علاقه مندان نظریه‌های مطرح‌شده در باب رابطه لوگوها با نمادهای مختلف شیطان پرستی و انجمن های مخفی، از اقبال کمتری دارا است.

ولی باید گفت، مانند لوگوهای قبلی این گزینه هم به میزان کافی در بحث‌های نماد شناسی بررسی شده و در باب آن صحبت‌های متفاوتی مطرح شده است.

با اینحال با شرایطی که می‌دانیم، مسئله استنباط معانی گوناگون از لوگوها و رابطه دادن این نمادها به گروه‌های مخفی و شخصیت‌های افسانه‌ای باستانی، مثل بسیاری از مباحث دیگر قطعیت و اطمینان صد درصدی را همراه خود ندارد و به دلیل دخالت عنصر شانس و بروز پدیده‌های تصادفی، نمی‌توان گفت که تفسیرهای معرفی‌شده به طرز کامل درست هستند.

ولی باید گفت، در صورت حقیقی بودن ادعای نظریه‌پردازان تئوری‌های توطئه، کنار آمدن با فرضیه دخالت انجمن های مخفی در چنین سطحی از زندگی مردم برای مردم زیادی اصلا کار راحتی نبوده و این مسئله تصورات ما در باب آزادی نسبی نوع بشر در قرن ۲۱ را به مساله می‌کشد.

امیدواریم این نوشته مورد توجه خوانندگان محترم دیجیلند واقع شود. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع

نوشته آیا لوگوها و سنبل‌های عصر حاضر با انجمن های مخفی ارتباطی دارند؟ اولین بار در دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال پدیدار شد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.