طپش دیجیتال

پرفروش ترین بازی های ماه مارس ۲۰۱۸ معرفی شدند - طپش دیجیتال

 • تاریخ : ۱۰ام اردیبهشت ۱۳۹۷
 • موضوع : دسته‌بندی نشده
 • بازدید : 2 views
 • نظرات : دیدگاه‌ها برای پرفروش ترین بازی های ماه مارس ۲۰۱۸ معرفی شدند بسته هستند

پیرامون بازی ها خبری پخش شده مبنی بر اینکه :

به نوشته خبرگزاری ها – موسسه آماری NPD اخیرا فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه مارس ۲۰۱۸ در ایالات متحده آمریکا را پخش کرد که در آن بیننده صدرنشینی و هنرنمایی عنوان تصویری خارق العاده Far Cry 5 در کلیه پلتفرم های بازی هستیم!

موسسه آماری NPD که وظیفه بررسی و تنظیم گزارش فروش بازی ها، نرم افزارها، سخت افزارها و ابزارهای جانبی در ایالات متحده آمریکا را برعهده دارد، اخیرا فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه مارس ۲۰۱۸ در ایالات متحده آمریکا را به اشتراک گذاشت که با این شرایط، بروزترین بازی تصویری کمپانی فرانسوی یوبی سافت به اسم Far Cry 5 با استناد به فروش دلنشین، موفق شد لقب پرفروش ترین بازی این ماه را از آن خود کند.

موفقیت و دستاورد بازی تصویری پرطرفدار فار کرای ۵ تنها به اخذ لقب پرفروش ترین بازی ماه مارس سال جاری میلادی محدود نمی شود، حتی فروش این بازی به قدری از رقیبان و دیگر بازی های تازه مانند Monster Hunter World پیشی گرفت که رکورد پرفروش ترین بازی سال میلادی ۲۰۱۸ نیز جا به جا شد و هم اینک این بازی با اسم پرفروش ترین بازی امسال نیز شناخته می شود.

به علاوه از طرف دیگر، عنوان تصویری Far Cry 5 به خاطر فیدبک های مثبت و استقبال بی مانند بازیکنان و هواداران، رکورد موفق ترین و بهترین شروع تاریخ سری فار کرای را به اسم خود ثبت کرد. در چنین شرایطی ست که که تا قبل از انتشار ورژن پنجم این سری، این رکورد در دست بازی Far Cry 3 بوده است.

گفتن این مسئله در اینجا ضروری است؛ این بازی تصویری در صدر جدول پرفروش ترین بازی‌ های فروشگاه پلی اسیتشن استور در ماه مارس ۲۰۱۸ قرار دارد و در دیگر فروشگاه ها و اغلب خرده فروشان نیز فروش بسیار بالایی را تجربه می کند.

بازی هیجان انگیز Sea of Thieves که در تاریخ ۲۹ اسفند ماه سال ۹۶ (۲۰ مارس امسال) به روش انحصاری بر روی کنسول ایکس باکس وان پخش شد، بر خلاف مشکلات محتوایی و فیدبک های منفی و نارضایتی گیمرها، فروش خوب و رضایت بخشی را در ایالات متحده آمریکا تجربه کرد و به پاس آگهی و خدمات رسانی های ردموندی ها، در مکان دوم جدول قرار گرفت. به علاوه از طرف دیگر، این عنوان تصویری هم اینک مکان هشتم جدول پرفروش ترین بازی های سال میلادی ۲۰۱۸ را مختص خود کرده است.

در چنین موقعیتی، کمپانی بزرگ مایکروسافت به وعده خود مبنی بر انتشار بازی Sea of Thieves در خدمات «ایکس باکس گیم پس» (Xbox Game Pass) رفتار کرد و این عنوان هم اینک به روش رایگان در دست مشترکین و مصرف کنندگان خدمات ذکر شده قرار دارد. بی تردید، این رفتار در کاهش مقدار فروش بازی بی تاثیر نبوده است.

به دلیل آنکه بازیکنان آمریکایی به ورزش بیسبال علاقه فراوانی دارند، بروزترین شبیه به ساز این ورزش پرطرفدار به اسم MLB 18: The Show که در واپسین روزهای پایانی ماه مارس به مارکت معرفی شد، موفق شد به فروش زیادی دست یابد و به سرعت خود را به جای سوم جدول رساند.

نکته جالب این خبر، قرارگیری از نو بازی پرطرفدار و بی مانند Grand Theft Auto V در رده پنجم جدول است. با استناد به نوشته های قبلی، به نظر می رسد انتشار بازی های تازه و محبوبی از قبیل فار کرای ۵، Sea of Thieves و غیره هیچ اثری در مکان شاهکار استودیوی راک استار گیمز یعنی «جی تی ای وی» نداشتند و این عنوان به توجه به تفاوت بوجود آمده در این جدول درمقایسه با ماه قبلی (فوریه)، بازهم مکان قبلی خود را حفظ کرد.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است؛ بازی دلنشین و پرطرفدار Call of Duty: WWII بازهم با اسم پرفروش ترین بازی ۱۲ ماهه واپسین صنعت گیم شناخته می شود. همراه با عنوان کالاف دیوتی ورلد وار ۲، بازی ورزشی NBA 2K18 به دلیل معرفی گیم پلی هیجان انگیز کماکان پرطرفدار ترین و پرفروش ترین بازی ورزشی چند ماه واپسین به حساب می آید و حتی هیچ نشانه ای از حضور عناوین ورزشی پرطرفدار دیگری از قبیل فیفا ۱۸ در فهرست پرفروش ترین بازی های تصویری در ۱۲ ماهه واپسین نیست.

توجه داشته باشید که چندی قبل عده ای از تولیدکنندگان و کمپانی های ناشر بازی های تصویری در عرصه معرفی گزارش فروش دیجیتالی کالا های خود با موسسه آماری NPD هم کاری می کنند. بدین خاطر، این موسسه اخیرا فروش دیجیتالی عده ای از عناوین تصویری را در گزارش خود در نظر می گیرد. با اینکه، در کمال تاسف هنوز عده ای از تولیدکنندگان از این هم کاری امتناع می کنند و معلومات و جزئیاتی در خصوص فروش دیجیتالی بازی ها در دست این موسسه آماری قرار نمی دهند.

در کل، فروش کلی بازی های پلتفرم پی سی و کنسول ها در ماه مارس سال میلادی ۲۰۱۸ از فاصله ۶۱۳ میلیون دلار عبور کرد که نشان از کاهش ۱۰ درصدی فروش عناوین ها درمقایسه با بازه شبیه به سال قبلی می دهد.

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود؛ فروش سخت افزارها در ماه مارس امسال ۳۲ درصد کمتر از فروش سخت افزارها در بازه شبیه به سال قبلی میلادی بوده است. فروش این بخش از صنعت گیم در ماه مارس سال ۲۰۱۷ حدودا ۴۸۵ میلیون دلار بوده است و در چنین شرایطی ست که که فروش سخت افزارها در ماه مارس امسال تنها به رقم ۳۳۱ میلیون دلار رسید.

با اینحال همراه با کاهش میزان سود حاصل از فروش عناوین تصویری و سخت افزارها، بخش فروش ابزارهای جانبی مرتبط با صنعت گیمینگ با شرایط نسبتا بهتری رو به رو بود. بر مطابق با بیان موسسه آماری NPD، فروش ابزارهای جانبی در ماه مارس با اضافه شدن ۲۰ درصدی درمقایسه با بازه زمانی شبیه به سال قبل، از ۳۱۰ میلیون دلار به رقم ۳۷۲ میلیون دلار سید.

در انتهای، با اینکه فروش کلی صنعت گیم از ابتدای سال میلادی ۲۰۱۷ چیزی حدود ۳.۴۱ میلیارد دلار گزارش داده شده و این رقم درمقایسه با بازه شبیه به سال قبلی میلادی ۱۵ درصد افزایش داشته است، لیکن فروش تولیداتی از نمونه عناوین تصویری، سخت افزارها، نرم افزارها و ابزارهای جانبی گیمینگ در ماه مارس به خوبی ماه های پیشین نبود و با استناد به گزارش گروه NPD، فروش کلی صنعت گیم در ماه مارس به رقم ۱.۳۲ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با بازه شبیه به سال قبلی میلادی با کاهش ۱۱ درصدی رو به رو شده است.

در قسمت فروش کنسول ها، کنسول نسل هشتم کمپانی ژاپنی سونی یعنی پلی استیشن ۴ برای دومین ماه پشت سر هم صدرنشینی جدول پرفروش ترین کنسول ماه مارس سال جاری میلادی در آمریکا را تصاحب کرد. با این وجود این تمام مسئله نیست و پلی استیشن ۴ با استناد به ادامه روند فروش بی مانند خود، ضمن کسب مکان ذکر شده، پرفروش ترین کنسول سال میلادی ۲۰۱۸ نیز شمرده می شود.

در کمال تاسف موسسه آماری NPD و کمپانی نینتندو هیچ خبری از فروش کنسول نینتندو سوییچ در سال جاری میلادی معرفی نکردند که دلیل این مسئله را می توان کاهش چشم گیر فروش این کنسول در مقایسه با سال قبلی میلادی دانست. بر مطابق با بیان عده ای بررسی گران و خرده فروشان مشهور و مشهور، بر خلاف تصور و پیش بینی های کمپانی نینتندو، فروش کنسول نینتندو سوییچ در سال میلادی ۲۰۱۸ شدیدا کاهش یافته و هم اینک تعداد محدودی از بازیکنان در جستجوی تهیه این ابزار بازی هستند.

کنسول نسل هشتم ردموندی ها نیز از لحاظ درآمدزایی، بهترین عملکرد را به اشتراک دیگر کنسول های بازی داشته که دلیل اصلی آن نیز وجود خدمات های مختلف و موفقیت‌ های تجاری ایکس باکس وان مطرح شده است. ولی باید گفت، مایکروسافت باز هم از معرفی گزارش فروش کنسول ایکس باکس وان در ماه مارس امسال خودداری کرده است و هنوز محاسبه دقیقی از مقدار فروش این ابزار در دست نیست.

به علاوه از طرف دیگر، فهرست فروش کلیه تولیدات صنعت گیمینگ از ابتدای سال میلادی ۲۰۱۸ تا انتهای ماه مارس به شرح پایین است:

 • فروش کلی: ۳.۴۱ میلیارد دلار (۱۵ درصد گسترش)
 • فروش نرم افزار (پلتفرم پی سی و کنسول ها): ۹۲۵ میلیون دلار (۱۳ درصد گسترش)
 • فروش سخت افزار: ۱.۵۳ میلیارد دلار (۸ درصد گسترش)
 • فروش ابزارهای جانبی: ۹۵۶ میلیون دلار (۲۹ درصد گسترش)

پیشتر می‌ توانید فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه مارس ۲۰۱۸ را به تفکیک پلتفرم ببینید. توجه داشته باشید فروش دیجیتالی عناوین تصویری «*» دار و فروش دیجیتالی ورژن رایانه شخصی عناوین تصویری «**» دار مقرر کرده نشده است.

لیست پرفروش ترین بازی های ماه مارس ۲۰۱۸ (کلیه پلتفرم ها):

 1. Far Cry 5
 2. Sea Of Thieves
 3. MLB 18: The Show
 4. Kirby Star Allies*
 5. Grand Theft Auto V
 6. Call of Duty: WWII
 7. Mario Kart 8*
 8. Ni No Kuni II: Revenant Kingdom
 9. NBA 2K18
 10. Monster Hunter: World
 11. Super Mario Odyssey*
 12. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 13. PlayerUnknown’s Battlegrounds**
 14. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 15. A Way Out**
 16. Assassin’s Creed: Origins
 17. Dragon Ball: Fighterz
 18. FIFA 18**
 19. Splatoon 2*
 20. UFC 3

لیست پرفروش ترین بازی های کنسول Xbox One در ماه مارس:

 1. Far Cry 5
 2. Sea Of Thieves
 3. PlayerUnknown’s Battlegrounds
 4. Call of Duty: WWII
 5. Grand Theft Auto V
 6. Monster Hunter: World
 7. NBA 2K18
 8. A Way Out
 9. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 10. Assassin’s Creed: Origins

لیست پرفروش ترین بازی های کنسول PlayStation 4 در ماه مارس:

 1. Far Cry 5
 2. MLB 18: The Show
 3. Ni No Kuni II: Revenant Kingdom
 4. Grand Theft Auto V
 5. Monster Hunter: World
 6. Call of Duty: WWII
 7. NBA 2K18
 8. A Way Out
 9. Dragon Ball: Fighterz
 10. FIFA 18

لیست پرفروش ترین بازی های کنسول نینتندو سوییچ در ماه مارس:

تنها و تنها فروش ورژن فیزیکی مقرر کرده شده است!

 1. Kirby Star Allies
 2. Mario Kart 8
 3. Super Mario Odyssey
 4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 5. Splatoon 2
 6. Mario & Rabbids: Kingdom Battle
 7. Pokken Tournament DX
 8. Bayonetta 2
 9. Elder Scrolls V: Skyrim
 10. ARMS

لیست پرفروش ترین بازی های کنسول نینتندو ۳DS در ماه مارس:

 1. Detective Pikachu
 2. Pokemon: Ultra Sun
 3. Pokemon: Ultra Moon
 4. Mario Kart 7
 5. Super Smash Bros.
 6. Minecraft
 7. Super Mario Maker
 8. Super Mario 3D Land
 9. Kirby: Battle Royale
 10. Mario Party: The Top 100

پرفروش ترین بازی های تصویری در سال میلادی ۲۰۱۸:

از ابتدای سال میلادی ۲۰۱۸ الی انتهای ماه مارس سال جاری

 1. Far Cry 5
 2. Monster Hunter: World
 3. Dragon Ball: Fighterz
 4. Call of Duty: WWII
 5. Grand Theft Auto V
 6. NBA 2K18
 7. PlayerUnknown’s Battlegrounds**
 8. Sea Of Thieves
 9. MLB 18: The Show
 10. Mario Kart 8*

فهرست پرفروش ترین بازی های تصویری در ۱۲ ماهه واپسین:

 1. Call of Duty: WWII
 2. NBA 2K18
 3. Destiny 2**
 4. Madden NFL 18
 5. Super Mario Odyssey*
 6. Star Wars: Battlefront II 2017**
 7. Grand Theft Auto V
 8. Mario Kart 8*
 9. Assassin’s Creed: Origins
 10. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*

در انتهای این خبر، دیدگاه شما پیرامون صدرنشینی بازی پرطرفدار و پرطرفدار Far Cry 5 و فهرست پرفروش ترین بازی های ماه مارس ۲۰۱۸ چیست؟ به نظر شما، با استناد به معرفی بازی خارق العاده God of War در ماه آوریل، آیا صدرنشینی بازی فار کرای ۵ به انتهای می رسد؟ لقب پرفروش ترین بازی ماه آوریل امسال به کدام بازی تصویری اختصاص داده خواهد شد؟ نظرها و دیدگاه های شخصی خود را با ما و دیگر مصرف کنندگان به نوشته خبرگزاری ها به اشتراک بگذارید.

با ابزارهای پایین میتوانید این خبر را برای دوستان علاقه مند اشتراک بگذارید.

لینک

نوشته پرفروش ترین بازی های ماه مارس ۲۰۱۸ معرفی شدند اولین بار در دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال پدیدار شد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.